świadectwa i audyty

strelicja

świadectwa i audyty

Postautor: strelicja » piątek 23 wrz 2016, 09:14

Budynek będzie docieplany (sporządzam audyt) i potrzebuję nowe świadectwo energetyczne, ponieważ stare ŚCHE straciło ważność w związku z tym, że w efekcie termomodernizacji zmianie uległa charakterystyka energetyczna budynku. Czy z obliczeń audytu można uzyskać świadectwo dla budynku po modernizacji? Nadmienię, że audyt został sporządzony w ArCADia-TERMO PRO.
Ostatnio zmieniony środa 16 lis 2016, 12:30 przez strelicja, łącznie zmieniany 1 raz.

termo

Re: świadectwa i audyty

Postautor: termo » piątek 23 wrz 2016, 09:16

Jest to bardzo proste. W programie ArCADia-TERMO PRO dostępna jest funkcja, która pozwala na wygenerowanie pliku dla stanu budynku po modernizacji bezpośrednio z obliczeń audytu. W etapie Warianty termomodernizacyjne wymienione są wszystkie stworzone warianty końcowe, ze wskazaniem wariantu optymalnego. Dla tego wariantu program oprócz raportu audytu generuje raport zapotrzebowania na ciepło budynku po modernizacji. Możliwe jest także utworzenie nowego pliku z parametrami dla stanu po modernizacji. Wystarczy w etapie Warianty termomodernizacyjne w wybranym wariancie (np. optymalnym) kliknąć przycisk Utwórz projekt na podstawie danych z audytu, a zostanie on zapisany pod nową nazwą jako osobny plik. Znajdą się w nim w etapie Definicje przegród przegrody o nowych wsp. U (np. docieplone ściany, wymienione okna). Z tak stworzonego pliku błyskawicznie uzyskamy np. ŚCHE, włączając etap Certyfikat.

strelicja

Postautor: strelicja » piątek 23 wrz 2016, 09:53

wypróbuję ten sposób

strelicja

Postautor: strelicja » środa 16 lis 2016, 12:29

strelicja pisze:wypróbuję ten sposób

Poradziłam sobie:) miałam obliczenia audytu wykonane w Termo dla budynku urzędu, który został teraz poddany termomodernizacji. Z nich udało mi się błyskawicznie sporządzić świadectwo. Zaoszczędziłam sporo pracy. Naprawdę przydatna jest ta funkcja, dzięki ;)

Wróć do „Pytania od zaawansowanych użytkowników”