Strona 1 z 1

Ogrzewanie

: poniedziałek 05 wrz 2016, 09:33
autor: termo
Na podstawie struktury budynku przesłanej do programu ArCADia-TERMO z modelu budynku wykonanego za pomocą nakładki ArCADia-ARCHITEKTURA, po określeniu lokalizacji (strefy klimatycznej) i rodzaju wentylacji (krotności wymian, strumieni powietrza), uzyskujemy projektowane obciążenie cieplne pomieszczeń, niezbędne do doboru ogrzewania. Za pomocą modułu dodatkowego Dobór grzejników, w programie ArCADia-TERMO możemy dobrać ogrzewanie grzejnikowe, podłogowe czy powietrzne. Obliczone w ten sposób moce cieplne i dobrane urządzenia możemy dalej wykorzystać, wracając do rysunku, na którym za pomocą nakładki Ogrzewanie wrysujemy w budynek instalację ogrzewania.

Re: Ogrzewanie

: piątek 23 wrz 2016, 09:46
autor: strelicja
Dobrze wiedzieć:) trzeba będzie wypróbować. Z doboru grzejników już kiedyś korzystałam przy projektach grzejników i podłogówki, to teraz przetestuję nakładkę do rysowania ogrzewania

Re: Ogrzewanie

: środa 16 lis 2016, 12:40
autor: termo
Przy przesłaniu rysunku do ArCADia-TERMO, jeśli w etapie Straty ciepła zostaną wyliczone moce cieplne pomieszczeń, to po zamknięciu TERMO zostaną one przesłane zwrotnie na rysunek - pojawią się we właściwościach pomieszczeń w polu Temperatura- Moc grzewcza [W].

Re: Ogrzewanie

: czwartek 29 gru 2016, 10:43
autor: strelicja
A czy ta nakładka Ogrzewanie oprócz rysowania wykonuje jakies obliczenia instalacji? Nastawy grzejników, opory przepływu, itd.?

Re: Ogrzewanie

: czwartek 02 lut 2017, 16:56
autor: termo
Tak wykonuje obliczenia hydrauliczne
Liczy nastawy i autorytety zaworów grzejnikowych (termostatycznych)
Liczy ciśnienie grawitacyjne
Robi automatyczne równoważenie zaworów termostatycznych.