Zalety BIM

Co jest lepsze tradycyjny problem CAD czy aplikacje zgodne z technologią BIM.
Piszcie jakie są wasze doświadczenia i uwagi.
termo
Posty: 15
Rejestracja: piątek 26 sie 2016, 08:02

Zalety BIM

Postautor: termo » poniedziałek 05 wrz 2016, 08:53

Rysowanie obiektowe ma przewagę nad rysowaniem kreskami m.in. w tym, że wstawione elementy nie są suchą grafiką - zawierają w sobie wiele innych informacji, dzięki którym możliwe jest wykonanie obliczeń bezpośrednio na rysunku (np. pliku dwg). W prowadzone informacje można także wymieniać z innymi programami. Przykładami takiej współpracy jest przesył modelu 3D budynku do programu ArCADia-TERMO celem wykonania obliczeń cieplnych, czy dokonanie wyceny kosztorysowej poprzez połączenie z programem Ceninwest.

strelicja
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 15 wrz 2016, 09:06

Re: Zalety BIM

Postautor: strelicja » piątek 23 wrz 2016, 09:52

Oszczędzony czas jest bezcenny. Zestawienia, rzuty, przekroje i schematy instalacji robią się praktycznie same. I aktualizowanie mam z głowy. Co prawda muszę wprowadzić pewne informacje na rysunek w odróżnieniu od CADa, ale potem mam mniej pracy

termo
Posty: 15
Rejestracja: piątek 26 sie 2016, 08:02

Re: Zalety BIM

Postautor: termo » środa 16 lis 2016, 12:37

Rysując budynek program sam tworzy tabelki pomieszczeń, wylicza powierzchnie i kubatury. Projekty instalacji wykonane dla tego samego budynku przez różnych branżystów można scalić w jeden plik, co pozwoli wykryć i usunąć ewentualne kolizje. Program wskaże też jakie zmiany wprowadzono na rysunku.


Wróć do „CAD vs BIM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość