Strona 1 z 1

Zalety BIM

: poniedziałek 05 wrz 2016, 08:53
autor: termo
Rysowanie obiektowe ma przewagę nad rysowaniem kreskami m.in. w tym, że wstawione elementy nie są suchą grafiką - zawierają w sobie wiele innych informacji, dzięki którym możliwe jest wykonanie obliczeń bezpośrednio na rysunku (np. pliku dwg). W prowadzone informacje można także wymieniać z innymi programami. Przykładami takiej współpracy jest przesył modelu 3D budynku do programu ArCADia-TERMO celem wykonania obliczeń cieplnych, czy dokonanie wyceny kosztorysowej poprzez połączenie z programem Ceninwest.

Re: Zalety BIM

: piątek 23 wrz 2016, 09:52
autor: strelicja
Oszczędzony czas jest bezcenny. Zestawienia, rzuty, przekroje i schematy instalacji robią się praktycznie same. I aktualizowanie mam z głowy. Co prawda muszę wprowadzić pewne informacje na rysunek w odróżnieniu od CADa, ale potem mam mniej pracy

Re: Zalety BIM

: środa 16 lis 2016, 12:37
autor: termo
Rysując budynek program sam tworzy tabelki pomieszczeń, wylicza powierzchnie i kubatury. Projekty instalacji wykonane dla tego samego budynku przez różnych branżystów można scalić w jeden plik, co pozwoli wykryć i usunąć ewentualne kolizje. Program wskaże też jakie zmiany wprowadzono na rysunku.